«Εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση ατόμων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις το ακαδημαϊκό έτος 2018-19»

ΔΤ για Επταμελείς Επιτροπές 11_2017 ΕΠΤΑΜΕΛΕΙΣ ΕΠΙΤΡΟΠΕΣ ΓΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΜΕ ΣΟΒΑΡΕΣ ΠΑΘΗΣΕΙΣ ΤΟ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΣ 2018-2019

Πιστοποίηση αναπηρίας υποψηφίων για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση από τα Κέντρα Πιστοποίησης Αναπηρίας (ΚΕ.Π.Α.).

Ενημέρωση γονέων.

Την Δευτέρα 30 Οκτωβρίου 2017 στις 18:00 θα γίνει ενημέρωση των γονέων των μαθητών του σχολείου στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων.

Συμμετοχή του σχολείου μας στο European Maker Week.

Την Πέμπτη 12 Οκτωβρίου 2017, διοργανώθηκε στο σχολείο μας με επιτυχία η εκδήλωση «Φτιάχνοντας έναν Δημιουργό » στα πλαίσια του event European Maker Week. Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να έρθουν σε επαφή με καινοτόμες τεχνολογίες και να παρακολουθήσουν διαλέξεις από σημαντικούς εκπροσώπους του κλάδου.

Διδακτέα εξεταστέα ύλη των Πανελλαδικώς εξεταζομένων μαθημάτων της Γ’ ΕΠΑΛ.(Ανακοινοποίηση)

Ύλη Πανελλαδικώς _Εξεταζόμενων Μαθημάτων Γ ΕΠΑΛ 2017-2018

Διδακτέα Ύλη και Οδηγίες για τη διδασκαλία μαθημάτων Γενικής Παιδείας της Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξης Ημερήσιου ΕΠΑ.Λ. σχολικού έτους 2017-2018

Διδακτέα Ύλη και Οδηγίες για τη διδασκαλία μαθημάτων Γενικής Παιδείας της Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξης Ημερήσιου ΕΠΑ.Λ. σχ. έτους 2017-2018

Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων για συμμετοχή στο μεταλυκειακό έτος μαθητείας.

ΠΔΕ ΚΡΗΤΗΣ-ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ-ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ-Β ΦΑΣΗ_

Επίσκεψη του Europe Direct Κρήτης για την Ευρωπαϊκή  Μέρα  Γλωσσών. (26 Σεπτεμβρίου 2017)

Με πρωτοβουλία του Συμβουλίου της Ευρώπης, στο Στρασβούργο, η Ευρωπα?κή Μέρα Γλωσσών γιορτάζεται κάθε χρόνο στις 26 Σεπτεμβρίου από το 2001. Οι γλώσσες της Ευρωπαϊκής Ένωσης είναι οι γλώσσες που χρησιμοποιούνται στα κράτη-μέλη της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Περιλαμβάνουν τις 23 επίσημες γλώσσες της Ένωσης δίπλα σε μια σειρά από άλλες γλώσσες. Η ΕΕ βεβαιώνει στη σελίδα […]