Εγγραφές σχολικού έτους 2014-2015

2ο ΕΠΑΛ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ 2ου ΕΠΑΛ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2014-2015
Ξεκινούν τη Δευτέρα 30/6/2014 οι εγγραφές των μαθητών για το σχολικό έτος 2014-2015 στο 2ο ΕΠΑΛ Ηρακλείου.
Στο 2ο ΕΠΑΛ Ηρακλείου λειτουργούν στην Α΄ τάξη οι Ομάδες Προσανατολισμού:
α) Τεχνολογικών Εφαρμογών και
β) Διοίκησης και Οικονομίας,

στη Β΄ τάξη οι τομείς:
1. Μηχανολογίας με τις ειδικότητες:
α) Τεχνικός Εγκαταστάσεων Ψύξης, Αερισμού και Κλιματισμού,
β) Τεχνικός Οχημάτων και
γ) Τεχνικός Μηχανικός Θερμικών Εγκαταστάσεων και Μηχανικός Τεχνολογίας Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου
2. Πληροφορικής με τις ειδικότητες:
α) Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής και
β) Τεχνικός Εφαρμογών Λογισμικού,
3. Διοίκησης και Οικονομίας με τις ειδικότητες:
α) Υπάλληλος Αποθήκης και Συστημάτων Εφοδιασμού και
β) Υπάλληλος Εμπορίας και Διαφήμισης,
στην Γ΄ τάξη οι ειδικότητες:
1. Μηχανικών και Ηλεκτρολογικών Συστημάτων Αυτοκινήτου του τομέα Οχημάτων και
2. Ψυκτικών Εγκαταστάσεων και Κλιματισμού του τομέα Μηχανολογίας.
Οι μαθητές ολοκληρώνοντας τις σπουδές αποκτούν απολυτήριο Λυκείου, πτυχίο ειδικότητας επιπέδου 3, δυνατότητα συμμετοχής σε πανελλαδικές εξετάσεις για εισαγωγή σε ΑΕΙ ή ΑΤΕΙ και δυνατότητα συμμετοχής σε Τάξη Μαθητείας με εκπαίδευση στο χώρο εργασίας για απόκτηση πτυχίου επιπέδου 4.
Οι εγγραφές για όλες τις τάξεις γίνονται στο κτίριο του 2ου ΕΠΑΛ Ηρακλείου, διεύθυνση Πάροδος Γεωργίου Διλβόη Νέα Αλάτσατα, κάθε μέρα από τις 9πμ έως 1μμ.
Οι εγγραφές θα ολοκληρωθούν την Παρασκευή 4/7/2014 και θα συνεχισθούν από τη Δευτέρα 1/9/2014.
Περισσότερες πληροφορίες στο site του σχολείου: http://2epal-irakl.ira.sch.gr, στα τηλέφωνα 2810360741, 2810323357 στο φαξ 2810323357 και στο email: mail@2epal-irakl.ira.sch.gr

ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ