Δελτίο Τύπου: Εγγραφές μαθητών 2ου ΕΠΑΛ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ για το σχολικό έτος 2015-2016.

Ξεκινούν  τη Δευτέρα 22/6/2015  οι εγγραφές των μαθητών για το σχολικό έτος 2015-2016 στο 2ο ΕΠΑΛ Ηρακλείου.

Στο 2ο ΕΠΑΛ Ηρακλείου λειτουργούν στην Α΄ τάξη οι Ομάδες Προσανατολισμού:

α) Τεχνολογικών Εφαρμογών,

β) Διοίκησης και Οικονομίας και

γ) Υγείας Πρόνοιας & Αισθητικής – Κομμωτικής

στη Β΄ τάξη   οι τομείς:

1. Μηχανολογίας με τις ειδικότητες:

α) Τεχνικός Εγκαταστάσεων Ψύξης, Αερισμού και Κλιματισμού,

β) Τεχνικός Οχημάτων και

γ) Τεχνικός Μηχανικός Θερμικών Εγκαταστάσεων και Μηχανικός Τεχνολογίας Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου

1. Πληροφορικής με τις ειδικότητες:

α) Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής και

β) Τεχνικός Εφαρμογών Λογισμικού,

1. Διοίκησης και Οικονομίας με τις ειδικότητες:

α) Υπάλληλος Αποθήκης και Συστημάτων Εφοδιασμού και

β) Υπάλληλος Εμπορίας και Διαφήμισης,

1. Υγείας-Πρόνοιας με τις ειδικότητες:

α) Βοηθών Νοσηλευτή,

β) Βοηθός Ιατρικών-Βιολογικών Εργαστηρίων,

γ) Βοηθός Βρεφονηπιοκόμων,

δ) Βοηθός Φυσικοθεραπευτή και

ε) Βοηθός Οδοντοτεχνίτη

στην  Γ΄ τάξη οι ειδικότητες:

1) Τεχνικός Εγκαταστάσεων Ψύξης, Αερισμού και Κλιματισμού,

2) Τεχνικός Οχημάτων,

3) Τεχνικός Μηχανικός Θερμικών Εγκαταστάσεων και Μηχανικός Τεχνολογίας Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου,

4) Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής

5) Υπάλληλος Αποθήκης και Συστημάτων Εφοδιασμού και

6) Υπάλληλος Εμπορίας και Διαφήμισης.

Οι μαθητές ολοκληρώνοντας τις σπουδές αποκτούν απολυτήριο Λυκείου, πτυχίο ειδικότητας επιπέδου 3, δυνατότητα συμμετοχής σε πανελλαδικές εξετάσεις για εισαγωγή σε ΑΕΙ ή ΑΤΕΙ και δυνατότητα συμμετοχής σε Τάξη Μαθητείας με εκπαίδευση στο χώρο εργασίας για απόκτηση πτυχίου επιπέδου 4.

Οι εγγραφές για όλες τις τάξεις γίνονται στο κτίριο του 2ου ΕΠΑΛ Ηρακλείου, διεύθυνση Πάροδος Γεωργίου Διλβόη Νέα Αλάτσατα, κάθε μέρα από τις 9πμ έως 1μμ.

Οι εγγραφές θα ολοκληρωθούν την Τρίτη 30/6/2015 και θα συνεχισθούν από την Τρίτη 1/9/2015.

Περισσότερες πληροφορίες στο site του σχολείου: http://2epal-irakl.ira.sch.gr, στα τηλέφωνα 2810360741, 2810323357 στο φαξ 2810323357 και στο email: mail@2epal-irakl.ira.sch.gr

Ο   ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ

ΣΚΛΑΒΟΥΝΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ