Ενημέρωση για τις Ευρωεκλογές από το Europe Direct Crete.

Στο πλαίσιο του προγράμματος European Parliament Ambassador School Programme , μαθητές του σχολείου μας ενημερώθηκαν από το Europe Direct Crete, για τον τρόπο και τη σημασία της συμμετοχής τους στις Ευρωεκλογές του Μαίου του 2019, τον τρόπο λειτουργίας του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και τον ρόλο του στην καθημερινότητα των πολιτών της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Επίσης παρουσιάστηκε η πλατφόρμα της Ευρωπαϊκής Ένωσης για τις ευρωεκλογές, thistimeimvoting.eu .
Στην εκδήλωση συμμετείχαν και μαθητές και εκπαιδευτικοί του προγράμματος EPAS από το 6ο ΕΠΑΛ Ηρακλείου.
Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε την κυρία Vasiliki Madoulka και τον κύριο Nicolas Moraitakis για την κατατοπιστική τους παρουσίαση και τους μαθητές του 6ου ΕΠΑΛ Ηρακλείου και την καθηγήτρια τους κα Anastasia Petraki για τη δυνατότητα διαλόγου μεταξύ σχολείων του προγράμματος EPAS.
#2ndVocationalSchoolHeraklion#2EPAL#6EPALHeraklion#EPAS#EuropeanParliamentAmbassadorSchools#thistimeimvoting#26May#EuropeDirectCrete
🇪🇺✌️✉️

[print_gllr id=2782]