Erasmus days 2020

Στα πλαίσια του εορτασμού των #erasmusdays2020, το σχολείο μας έκανε παρουσιάσεις στους μαθητές, όλων των προγραμμάτων erasmus+ που έxoυν ολοκληρωθεί και αυτών που τρέχουν ακόμη. Μέχρι σήμερα έχουν ολοκληρωθεί 2 προγράμματα, το “Τα κοινωνικά δίκτυα σαν εργαλεία για ενσωμάτωση” και το “Ψηφιακά Καθοδηγούμενη Τοποθέτηση Οδοντικών Εμφυτευμάτων”. 2 ακόμη τρέχουν από προηγούμενες χρονιές , το “4 Περιοχές μάθησης “, και το “Ψηφιακό μάρκετινγκ στα σχολεία της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης”. Επιπλέον φέτος το σχολείο μας συμμετέχει σε 2 ακόμη προγράμματα, το “Για μια Υγιή Ευρώπη” και το “Ψηφιακό περιεχόμενο και Μάρκετινγκ κοινωνικών δικτύων”. Τα προγράμματα erasmus+ δίνουν την ευκαιρία στους μαθητές και καθηγητές μας να γνωρίσουν νέους τόπους, κουλτούρες, εκπαιδευτικά συστήματα και διδακτικές μεθόδους.