Δημόσια Κλήρωση για Οριστικοποίηση Ηλεκτρονικών Εγγραφών

Σας ενημερώνουμε ότι οι ηλεκτρονικές εγγραφές που έχουν υποβληθεί στο σχολείο  μας για το σχολικό έτος 2021-2022 για την Α’ τάξη και τη Β’ τάξη τομέα Μηχανολογίας  και Υγείας-Πρόνοιας-Ευεξίας είναι παραπάνω από όσες μπορεί να φιλοξενήσει  η σχολική μονάδα, οπότε σύμφωνα  με την υπ.αριθμ. : Φ13α/72370/Δ4/17-6-2021 Εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ για τις Ηλεκτρονικές Εγγραφές, θα γίνει δημόσια κλήρωση την Πέμπτη 15 Ιουλίου 2021 και ώρα 11:00 το πρωί  στο χώρο του σχολείου.  Να σημειωθεί ότι προτεραιότητα εγγραφής στη  Β’ τάξη Μηχανολόγων και Β’ Υγείας-Πρόνοιας-Ευεξίας έχουν οι μαθητές που φοιτούσαν την προηγούμενη σχολική χρονιά στο 2ο ΕΠΑΛ Ηρακλείου και στην Α’ τάξη έχουν οι μαθητές με αδέλφια που φοιτούν  στο σχολείο μας.

Αμέσως μετά την κλήρωση, θα ενημερωθούν όλοι οι μαθητές που δεν θα μπορέσουν να εγγραφούν στο σχολείο έτσι ώστε να υποβάλλουν σε επόμενη φάση νέα Ηλεκτρονική Εγγραφή σε ένα άλλο σχολείο που μπορεί να τους δεχτεί μέσω της εφαρμογής: https://e-eggrafes.minedu.gov.gr