Αγιασμός 2021

Αγαπητοί γονείς-κηδεμόνες και αγαπητά παιδιά Σας ευχόμαστε καλή και δημιουργική χρονιά, με υγεία και πρόοδο για όλους και όλες. Λόγω των μέτρων που ισχύουν για την αποφυγή διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19 και για να αποφευχθεί ο συγχρωτισμός στον αύλειο χώρο του σχολείου, η ώρα προσέλευσης των μαθητών τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 ανά τάξη είναι: Οι μαθητές της Γ τάξης στις 09:00 πμ Οι μαθητές της Β τάξης στις 09:30 πμ Οι μαθητές της Α τάξης στις 10:00 πμ Ο αγιασμός, σύμφωνα με τις οδηγίες του Υπουργείου Παιδείας, θα τελεστεί στις 10:00 πμ μόνο με εκπροσώπους των εκπαιδευτικών και των μαθητών/τριών. Προσοχή: Υπενθυμίζουμε ότι με βάση την κείμενη νομοθεσία, η χρήση της μάσκας στον χώρο του σχολείου είναι υποχρεωτική για όλους καθώς και η είσοδος με την επίδειξη αρνητικής δήλωσης self-test το οποίο θα πραγματοποιηθεί έως και 24 ώρες πριν την προσέλευση στο σχολείο ή επίδειξη πιστοποιητικού εμβολιασμού ή νόσησης τελευταίου εξαμήνου. Η είσοδος των μαθητών θα γίνεται από τη βόρεια είσοδο του σχολείου.