Εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Αγαπητοί γονείς και μαθητές,

Ευχόμαστε να είστε όλοι καλά.

Πρόκειται να ξεκινήσει άμεσα η εξ αποστάσεως εκπαίδευση στους μαθητές του σχολείου μας. Οι καθηγητές θα μπορούν  μέσω ψηφιακών τάξεων να κάνουν μάθημα και οι μαθητές να παρακολουθούν.

Πρόκειται για μαθήματα επανάληψης και εμπέδωσης της ύλης, όπως μας έχουν ενημερώσει και όχι κάλυψης περαιτέρω της ύλης. Όταν με το καλό επιστρέψουμε, θα αποφασιστεί πώς θα καλυφθεί η ύλη.

Θα υπάρξει ωρολόγιο πρόγραμμα με τα μαθήματα. Για το πώς θα συμμετάσχετε θα ενημερωθείτε στα e-mails που έχετε δηλώσει στο σχολείο.

Επίσης, θα ενημερωθείτε και για όλους τους τρόπους με τους οποίους μπορούν οι καθηγητές μας να δίνουν οδηγίες και σημειώσεις στους μαθητές.

Σε κάθε περίπτωση, είναι απαραίτητο να μας στείλετε το e-mail σας αν δεν το έχετε κάνει ήδη.

Και μην ξεχνάτε ότι ΟΛΟΙ ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ

Από τη Δ/νση