Συλλυπητήριο Ψήφισμα για τον θάνατο μαθητή μας.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου ΕΠΑΛ Ηρακλείου εκφράζει τη βαθιά του οδύνη για τον απροσδόκητο και πρόωρο χαμό του αγαπημένου μας μαθητή Στρατιδάκη Αντώνη

και αποφασίζει ομόφωνα:

·         Να εκφράσει τα συλλυπητήριά του και να στηρίξει με κάθε τρόπο την οικογένεια του μαθητή μας.

·         Αντί στεφάνου να συγκεντρωθούν χρήματα που θα διατεθούν στην οργάνωση «Χαμόγελο του Παιδιού».

·         Να γίνει δεντροφύτευση στον αύλειο χώρο του σχολείου από τους μαθητές του τμήματος ΒΜ2 σε ένδειξη μνήμης στον συμμαθητή τους.

·         Να ανοιχτεί «λεύκωμα» στο οποίο να καταγραφούν σχόλια των συμμαθητών του και μετά την ολοκλήρωση του να δοθεί στην οικογένεια του εκλιπόντος μαθητή.

·         Να υπάρξει ψυχολογική στήριξη για μαθητές και διδάσκοντες από την ψυχολόγο του σχολείου.

·         Να αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του σχολείου μας και να δημοσιευθεί το παρόν ψήφισμα στον τοπικό τύπο.

Αντώνη, θα θυμόμαστε πάντα το ήθος, τη διακριτικότητα και το χαμόγελο σου!

Η Διευθύντρια, ο Σύλλογος Διδασκόντων και η Μαθητική Κοινότητα του 2ου ΕΠΑΛ Ηρακλείου